Licensed to Western Connecticut State Univ
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/19/2019 01:08 PM
                          WestConn v CNR - 1/19/2019                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    2:16.24   11  
     1) Tomporowski, Sara W 19          2) Alfieri, Annelise 21           
     3) Dascenzo, Gwen E 18             4) Capellaro, Samantha R 20       
  2 The College of New Rochelle-MR  'A'                    NT    2:16.90    4  
     1) Chia, Eileen 20                 2) Martinez, Daisy 18             
     3) O'Leary, Nicole 20              4) Natal, Lexus M 20              
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    2:07.48   11  
     1) Linn, Jason 36                  2) Roewer, Alexander 18           
     3) Murphy, Daniel 20               4) Palmer, Dane 22                
                  35.28     1:11.12 (35.84)     1:40.08 (28.96)     2:07.48 (27.40)
  2 The College of New Rochelle-MR  'A'                    NT    2:11.82    4  
     1) Ramos, Brandon J 18             2) Hernandez, Giancarlo 18        
     3) Torres-Casallas, Cristian A 18  4) Torruellas, Giovanni 20        
                  32.84     1:11.29 (38.45)     1:38.92 (27.63)     2:11.82 (32.90)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Madeline R       19 Blue Angels-MR            NT   16:26.19    9  
                  39.19     1:24.37 (45.18)     2:11.93 (47.56)     3:00.63 (48.70)
        3:50.94 (50.31)     4:40.64 (49.70)     5:30.80 (50.16)     6:19.62 (48.82)
        7:08.78 (49.16)     7:59.19 (50.41)     8:51.12 (51.93)     9:42.30 (51.18)
       10:34.22 (51.92)    11:24.24 (50.02)    12:14.63 (50.39)    13:06.27 (51.64)
       13:58.15 (51.88)    14:51.66 (53.51)    15:41.43 (49.77)    16:26.19 (44.76)
  2 Merancy, Rebekah          18 Blue Angels-MR            NT   19:09.78    4  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, Giancarlo      18 Blue Angels-MR            NT   16:26.79    9  
                  35.28     1:11.12 (35.84)     1:40.08 (28.96) 16:26.79 (14:46.71)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Molly E            18 WestConn-CT               NT    2:11.02    9  
                  29.17                             1:02.12 ( )     1:36.21 (34.09)
        2:11.02 (34.81)                                                            
  2 Ramirez-Joseph, Lucia     18 Blue Angels-MR            NT    2:16.61    4  
                  30.08                             1:04.13 ( )     1:39.85 (35.72)
        2:16.61 (36.76)                                                            
  3 Lacy, Maddy               18 WestConn-CT               NT    2:23.36    3  
                1:08.43                             1:45.81 ( )     2:23.36 (37.55)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, David G         18 WestConn-CT               NT    1:54.67    9  
                  26.69       55.88 (29.19)     1:25.98 (30.10)     1:54.67 (28.69)
  2 Provost, Christian G      18 Blue Angels-MR            NT    1:58.73    4  
                  27.57       58.08 (30.51)     1:29.01 (30.93)     1:58.73 (29.72)
  3 Forsberg, Luke A          20 WestConn-CT               NT    1:59.26    3  
                  26.97       57.00 (30.03)     1:27.93 (30.93)     1:59.26 (31.33)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Leary, Nicole           20 Blue Angels-MR            NT      27.10    9  
  2 Henry, Molly E            18 WestConn-CT               NT      27.37    4  
  3 Sosnoski, Liv             22 WestConn-CT               NT      28.57    3  
  4 Capellaro, Samantha R     20 WestConn-CT               NT      30.20    2  
  5 Salas, Katherine          18 Blue Angels-MR            NT      42.68    1  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Nicholas R       18 WestConn-CT               NT      26.27    9  
  2 Ramos, Brandon J          18 Blue Angels-MR            NT      27.16    4  
  3 Palmer, Dane              22 WestConn-CT               NT      28.02    3  
  4 Linn, Jason               36 WestConn-CT               NT      30.77    2  
  5 Torruellas, Giovanni      20 Blue Angels-MR            NT      37.26    1  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnsky, Hope             18 WestConn-CT               NT    2:32.41    9  
                  33.25     1:14.28 (41.03)     1:57.62 (43.34)     2:32.41 (34.79)
  2 Chia, Eileen              20 Blue Angels-MR            NT    2:50.69    4  
                  31.92     1:14.07 (42.15)     2:04.87 (50.80)     2:50.69 (45.82)
  3 Dascenzo, Gwen E          18 WestConn-CT               NT    2:57.50    3  
                  38.11     1:21.99 (43.88)     2:17.17 (55.18)     2:57.50 (40.33)
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clouser, Kameron D        18 Blue Angels-MR            NT    2:16.92    9  
                  26.93     1:03.23 (36.30)     1:43.17 (39.94)     2:16.92 (33.75)
  2 Forsberg, Luke A          20 WestConn-CT               NT    2:19.25    4  
                  27.74     1:04.29 (36.55)     1:46.77 (42.48)     2:19.25 (32.48)
  3 Roewer, Alexander         18 WestConn-CT               NT    2:38.34    3  
                  31.63     1:11.89 (40.26)     1:59.12 (47.23)     2:38.34 (39.22)
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worden, Drew              19 WestConn-CT               NP     232.95    9  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramirez-Joseph, Lucia     18 Blue Angels-MR            NT    1:12.30    9  
                  33.69     1:12.30 (38.61)                                        
  2 Johnsky, Hope             18 WestConn-CT               NT    1:14.37    4  
                  34.49     1:14.37 (39.88)                                        
  3 Sosnoski, Liv             22 WestConn-CT               NT    1:20.63    3  
                  36.36     1:20.63 (44.27)                                        
  4 Koutoumba, Ourania        20 WestConn-CT               NT    1:26.07    2  
                  39.51     1:26.07 (46.56)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres-Casallas, Cristia  18 Blue Angels-MR            NT    1:04.30    9  
                  30.45     1:04.30 (33.85)                                        
  2 Edwards, Nicholas R       18 WestConn-CT               NT    1:04.34    4  
                  30.16     1:04.34 (34.18)                                        
  3 Murphy, Daniel            20 WestConn-CT               NT    1:04.96    3  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Leary, Nicole           20 Blue Angels-MR            NT    1:00.16    9  
                  28.77     1:00.16 (31.39)                                        
  2 Lacy, Maddy               18 WestConn-CT               NT    1:02.62    4  
                  30.10     1:02.62 (32.52)                                        
  3 Tomporowski, Sara W       19 WestConn-CT               NT    1:05.34    3  
                  30.64     1:05.34 (34.70)                                        
  4 Dascenzo, Gwen E          18 WestConn-CT               NT    1:09.82    2  
                  33.48     1:09.82 (36.34)                                        
  5 Edwards, Madeline R       19 Blue Angels-MR            NT    1:28.12    1  
                  39.56     1:28.12 (48.56)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, David G         18 WestConn-CT               NT      51.44    9  
                  24.74       51.44 (26.70)                                        
  2 Provost, Christian G      18 Blue Angels-MR            NT      52.73    4  
                  25.12       52.73 (27.61)                                        
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Molly E            18 WestConn-CT               NT    1:08.09    9  
                  33.01     1:08.09 (35.08)                                        
  2 Chia, Eileen              20 Blue Angels-MR            NT    1:15.95    4  
                  35.34     1:15.95 (40.61)                                        
  3 Martinez, Daisy           18 Blue Angels-MR            NT    1:20.51    3  
                  38.97     1:20.51 (41.54)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Forsberg, Luke A          20 WestConn-CT               NT    1:02.00    9  
                  30.28     1:02.00 (31.72)                                        
  2 Clouser, Kameron D        18 Blue Angels-MR            NT    1:04.73    4  
                  31.10     1:04.73 (33.63)                                        
  3 Linn, Jason               36 WestConn-CT               NT    1:16.74    3  
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramirez-Joseph, Lucia     18 Blue Angels-MR            NT    6:16.80    9  
                  33.83     1:10.21 (36.38)     1:47.75 (37.54)     2:25.36 (37.61)
        3:03.53 (38.17)     3:42.41 (38.88)     4:21.43 (39.02)     5:00.22 (38.79)
        5:39.02 (38.80)     6:16.80 (37.78)                                        
  2 Lacy, Maddy               18 WestConn-CT               NT    7:09.38    4  
                  35.99     1:16.95 (40.96)     2:00.43 (43.48)     2:45.97 (45.54)
        3:32.31 (46.34)     4:17.93 (45.62)     5:02.98 (45.05)     5:48.04 (45.06)
        6:30.99 (42.95)     7:09.38 (38.39)                                        
  3 Merancy, Rebekah          18 Blue Angels-MR            NT    7:34.48    3  
                  37.21     1:19.76 (42.55)     2:05.42 (45.66)     2:51.19 (45.77)
        3:38.34 (47.15)     4:27.34 (49.00)     5:14.85 (47.51)     6:04.61 (49.76)
        6:52.15 (47.54)     7:34.48 (42.33)                                        
  4 Sosnoski, Liv             22 WestConn-CT               NT    7:35.42    2  
                  35.44     1:18.73 (43.29)     2:06.24 (47.51)     2:54.24 (48.00)
        3:42.75 (48.51)     4:31.38 (48.63)     5:19.86 (48.48)     6:08.01 (48.15)
        6:54.55 (46.54)     7:35.42 (40.87)                                        
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, David G         18 WestConn-CT               NT    5:15.96    9  
                  27.92       59.12 (31.20)     1:31.02 (31.90)     2:03.95 (32.93)
        2:37.05 (33.10)     3:09.74 (32.69)     3:42.85 (33.11)     4:14.30 (31.45)
        4:45.88 (31.58)     5:15.96 (30.08)                                        
  2 Provost, Christian G      18 Blue Angels-MR            NT    5:52.30    4  
                  30.51     1:04.25 (33.74)     1:38.60 (34.35)     2:14.38 (35.78)
        2:50.41 (36.03)     3:27.05 (36.64)     4:04.02 (36.97)     4:40.52 (36.50)
        5:16.17 (35.65)     5:52.30 (36.13)                                        
  3 Murphy, Daniel            20 WestConn-CT               NT    5:57.21    3  
                  31.58     1:05.71 (34.13)     1:41.78 (36.07)     2:18.48 (36.70)
        2:55.39 (36.91)                                                 4:10.93 ( )
        4:47.72 (36.79)     5:23.07 (35.35)     5:57.21 (34.14)                    
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worden, Drew              19 WestConn-CT               NP     193.43    9  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnsky, Hope             18 WestConn-CT               NT    1:17.64    9  
                  36.69     1:17.64 (40.95)                                        
  2 Alfieri, Annelise         21 WestConn-CT               NT    1:24.20    4  
                  39.90     1:24.20 (44.30)                                        
  3 Martinez, Daisy           18 Blue Angels-MR            NT    1:25.70    3  
                  40.77     1:25.70 (44.93)                                        
  4 Koutoumba, Ourania        20 WestConn-CT               NT    1:28.05    2  
                  41.57     1:28.05 (46.48)                                        
  5 Natal, Lexus M            20 Blue Angels-MR            NT    1:41.50    1  
                  46.31     1:41.50 (55.19)                                        
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clouser, Kameron D        18 Blue Angels-MR            NT    1:06.63    9  
                  30.87     1:06.63 (35.76)                                        
  2 Edwards, Nicholas R       18 WestConn-CT               NT    1:19.38    4  
                  37.54     1:19.38 (41.84)                                        
  3 Roewer, Alexander         18 WestConn-CT               NT    1:20.65    3  
                  36.90     1:20.65 (43.75)                                        
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    2:05.89   11  
     1) Tomporowski, Sara W 19          2) Putney, Sophia B 19            
     3) Capellaro, Samantha R 20        4) Koutoumba, Ourania 20          
                  29.77     1:01.94 (32.17)     1:32.39 (30.45)     2:05.89 (33.50)
  2 The College of New Rochelle-MR  'A'                    NT    2:37.15    4  
     1) Natal, Lexus M 20               2) Salas, Katherine 18            
     3) Edwards, Madeline R 19          4) Merancy, Rebekah 18            
                  42.10     1:23.90 (41.80)     2:01.62 (37.72)     2:37.15 (35.53)
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The College of New Rochelle-MR  'A'                    NT    1:58.65   11  
     1) Ramos, Brandon J 18             2) Torruellas, Giovanni 20        
     3) Torres-Casallas, Cristian A 18  4) Hernandez, Giancarlo 18        
                  26.71     1:03.66 (36.95)     1:31.94 (28.28)     1:58.65 (26.71)
 -- Western Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT   X1:43.17  
     1) Palmer, Dane 22                 2) Forsberg, Luke A 20            
     3) Murphy, Daniel 20               4) Lawrence, David G 18           
                  28.01       51.72 (23.71)     1:18.95 (27.23)     1:43.17 (24.22)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Western Connecticut State Univ      103   2. The College of New Rochelle          81
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Western Connecticut State Univ      109   2. The College of New Rochelle          72