Licensed to Western Connecticut State Univ
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/5/2019 02:18 PM
                           WestConn v FDU - 1/5/2019                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    2:24.29   11  
     1) Tomporowski, Sara W 19          2) Koutoumba, Ourania 19          
     3) Dascenzo, Gwen E 18             4) Capellaro, Samantha R 19       
                  35.76     1:15.17 (39.41)     1:52.48 (37.31)     2:24.29 (31.81)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fairleigh Dickinson University-NJ  'A'            1:43.35    1:55.97   11  
     1) Atkins, Joshua 19               2) Illick, Michael 20             
     3) DiBenedetto, Nick 21            4) Bang, Eric 19                  
                  30.11     1:03.79 (33.68)     1:31.74 (27.95)     1:55.97 (24.23)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiBenedetto, Nick         21 Fdu-Florham-NJ      11:03.98   10:52.66    9  
                  30.01     1:02.70 (32.69)     1:36.04 (33.34)     2:09.92 (33.88)
        2:43.65 (33.73)     3:17.16 (33.51)     3:50.83 (33.67)     4:24.31 (33.48)
        4:57.43 (33.12)     5:30.39 (32.96)     6:03.01 (32.62)     6:35.37 (32.36)
        7:07.73 (32.36)     7:40.21 (32.48)     8:12.02 (31.81)     8:44.39 (32.37)
        9:17.41 (33.02)     9:49.92 (32.51)    10:21.77 (31.85)    10:52.66 (30.89)
  2 Lawrence, David G         18 WestConn-CT               NT   11:06.68    4  
                  28.02       59.38 (31.36)     1:32.28 (32.90)     2:05.60 (33.32)
        2:38.98 (33.38)     3:12.25 (33.27)     3:45.77 (33.52)     4:19.19 (33.42)
        4:52.88 (33.69)     5:26.86 (33.98)     6:00.77 (33.91)     6:33.88 (33.11)
        7:06.74 (32.86)     7:40.88 (34.14)     8:15.32 (34.44)     8:50.51 (35.19)
        9:26.08 (35.57)    10:00.59 (34.51)    10:33.99 (33.40)    11:06.68 (32.69)
  3 Butcher, James            18 Fdu-Florham-NJ      12:23.66   12:37.28    3  
                  31.16     1:07.11 (35.95)     1:44.60 (37.49)     2:22.99 (38.39)
        3:01.00 (38.01)     3:38.89 (37.89)     4:17.48 (38.59)     4:55.98 (38.50)
        5:35.02 (39.04)     6:13.24 (38.22)     6:51.20 (37.96)     7:29.81 (38.61)
        8:08.57 (38.76)     8:47.65 (39.08)     9:26.68 (39.03)    10:05.27 (38.59)
       10:43.50 (38.23)    11:21.90 (38.40)    11:59.53 (37.63)    12:37.28 (37.75)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Molly             19 Fdu-Florham-NJ       1:56.96    2:02.25    9  
                  28.61       59.76 (31.15)     1:31.29 (31.53)     2:02.25 (30.96)
  2 Ritto, Gianna             19 Fdu-Florham-NJ            NT    2:24.21    4  
                  33.56     1:10.03 (36.47)     1:47.60 (37.57)     2:24.21 (36.61)
  3 Lacy, Maddy               17 WestConn-CT               NT    2:24.98    3  
                  32.72     1:09.00 (36.28)     1:47.34 (38.34)     2:24.98 (37.64)
  4 Rwabukamba, Albertine     22 WestConn-CT               NT    3:02.67    2  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bang, Eric                19 Fdu-Florham-NJ       1:47.96    1:50.78    9  
                  25.63       53.89 (28.26)     1:22.39 (28.50)     1:50.78 (28.39)
  2 Forsberg, Luke A          19 WestConn-CT               NT    1:58.40    4  
                  26.78       56.76 (29.98)     1:27.82 (31.06)     1:58.40 (30.58)
  3 Atkins, Joshua            19 Fdu-Florham-NJ       2:00.08    2:00.84    3  
                  28.07       58.71 (30.64)     1:30.29 (31.58)     2:00.84 (30.55)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Molly E            17 WestConn-CT               NT      26.93    9  
  2 Sosnoski, Liv             21 WestConn-CT               NT      28.88    4  
  3 Tomporowski, Sara W       19 WestConn-CT               NT      29.24    3  
  4 McLaren, Munro            18 Fdu-Florham-NJ         32.69      32.23    2  
  5 Noack, Lindsey            19 Fdu-Florham-NJ            NT      40.44    1  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muschiatti, Anthony       17 Fdu-Florham-NJ         25.78      25.25    9  
  2 Akoh, Victor              22 Fdu-Florham-NJ         31.10      29.98    4  
  3 Linn, Jason               35 WestConn-CT               NT      30.87    3  
  4 Melendez, Juan            19 Fdu-Florham-NJ         29.70      31.36    2  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnsky, Hope             18 WestConn-CT               NT    2:34.79    9  
                  34.55     1:15.88 (41.33)     1:59.68 (43.80)     2:34.79 (35.11)
  2 Koutoumba, Ourania        19 WestConn-CT               NT    2:50.89    4  
                  38.25     1:23.36 (45.11)     2:11.92 (48.56)     2:50.89 (38.97)
  3 Dascenzo, Gwen E          18 WestConn-CT               NT    2:57.62    3  
                  39.00     1:24.92 (45.92)     2:20.24 (55.32)     2:57.62 (37.38)
  4 Hess, Anna                18 Fdu-Florham-NJ            NT    2:58.48    2  
                  40.80     1:23.50 (42.70)     2:17.33 (53.83)     2:58.48 (41.15)
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DiBenedetto, Nick         21 Fdu-Florham-NJ       2:09.51    2:17.80    9  
                  28.67     1:07.16 (38.49)     1:47.17 (40.01)     2:17.80 (30.63)
  2 Edwards, Nicholas R       17 WestConn-CT               NT    2:28.44    4  
                  30.00     1:09.38 (39.38)     1:54.43 (45.05)     2:28.44 (34.01)
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worden, Drew              18 WestConn-CT               NP     219.30    9  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Molly             19 Fdu-Florham-NJ            NT    1:04.51    9  
                  30.09     1:04.51 (34.42)                                        
  2 Johnsky, Hope             18 WestConn-CT               NT    1:14.59    4  
                  33.91     1:14.59 (40.68)                                        
  3 Dascenzo, Gwen E          18 WestConn-CT               NT    1:26.43    3  
                  39.88     1:26.43 (46.55)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Illick, Michael           20 Fdu-Florham-NJ         57.54    1:02.98    9  
                  29.49     1:02.98 (33.49)                                        
  2 Murphy, Danny J           12 WestConn-CT               NT    1:07.76    4  
                  30.99     1:07.76 (36.77)                                        
  3 Butcher, James            18 Fdu-Florham-NJ            NT    1:09.31    3  
                  31.76     1:09.31 (37.55)                                        
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sosnoski, Liv             21 WestConn-CT               NT    1:06.34    9  
                  30.89     1:06.34 (35.45)                                        
  2 Capellaro, Samantha R     19 WestConn-CT               NT    1:10.22    4  
                  32.09     1:10.22 (38.13)                                        
  3 McLaren, Munro            18 Fdu-Florham-NJ       1:16.51    1:11.51    3  
                  33.19     1:11.51 (38.32)                                        
  4 Rwabukamba, Albertine     22 WestConn-CT               NT    1:21.07    2  
                  37.75     1:21.07 (43.32)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muschiatti, Anthony       17 Fdu-Florham-NJ            NT      56.70    9  
                  26.69       56.70 (30.01)                                        
  2 Edwards, Nicholas R       17 WestConn-CT               NT      57.70    4  
                  27.94       57.70 (29.76)                                        
  3 Kunka, Christopher        18 Fdu-Florham-NJ       1:03.73    1:01.50    3  
                  28.26     1:01.50 (33.24)                                        
  4 Akoh, Victor              22 Fdu-Florham-NJ            NT    1:11.08    2  
                  32.80     1:11.08 (38.28)                                        
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry, Molly E            17 WestConn-CT               NT    1:09.35    9  
                  33.43     1:09.35 (35.92)                                        
  2 Ritto, Gianna             19 Fdu-Florham-NJ       1:16.01    1:16.66    4  
                  37.45     1:16.66 (39.21)                                        
  3 Tomporowski, Sara W       19 WestConn-CT               NT    1:18.62    3  
                  37.14     1:18.62 (41.48)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Forsberg, Luke A          19 WestConn-CT               NT    1:01.74    9  
                  30.25     1:01.74 (31.49)                                        
  2 Atkins, Joshua            19 Fdu-Florham-NJ       1:00.09    1:03.37    4  
                  30.57     1:03.37 (32.80)                                        
  3 Linn, Jason               35 WestConn-CT               NT    1:17.45    3  
                  37.33     1:17.45 (40.12)                                        
  4 Melendez, Juan            19 Fdu-Florham-NJ       1:19.56    1:33.16    2  
                  42.07     1:33.16 (51.09)                                        
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Molly             19 Fdu-Florham-NJ       5:13.28    5:30.62    9  
                  30.54     1:03.54 (33.00)     1:37.11 (33.57)     2:11.01 (33.90)
        2:44.95 (33.94)     3:18.45 (33.50)     3:52.18 (33.73)     4:26.12 (33.94)
        4:59.48 (33.36)     5:30.62 (31.14)                                        
  2 Koutoumba, Ourania        19 WestConn-CT               NT    6:51.22    4  
                  36.46     1:15.87 (39.41)     1:57.03 (41.16)     2:38.77 (41.74)
        3:20.67 (41.90)     4:03.37 (42.70)     4:46.36 (42.99)     5:29.06 (42.70)
        6:10.74 (41.68)     6:51.22 (40.48)                                        
  3 Lacy, Maddy               17 WestConn-CT               NT    6:56.76    3  
                  36.09     1:16.49 (40.40)     1:57.56 (41.07)     2:40.22 (42.66)
        3:23.49 (43.27)     4:06.71 (43.22)     4:50.27 (43.56)     5:33.80 (43.53)
        6:16.78 (42.98)     6:56.76 (39.98)                                        
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bang, Eric                19 Fdu-Florham-NJ       4:54.14    5:01.57    9  
                  27.03       57.07 (30.04)     1:27.81 (30.74)     1:58.38 (30.57)
        2:29.13 (30.75)     3:00.00 (30.87)     3:30.60 (30.60)     4:01.56 (30.96)
        4:31.77 (30.21)     5:01.57 (29.80)                                        
  2 Lawrence, David G         18 WestConn-CT               NT    5:24.61    4  
                  27.23       57.12 (29.89)     1:28.03 (30.91)     2:01.14 (33.11)
        2:35.28 (34.14)     3:10.25 (34.97)     3:44.59 (34.34)     4:19.47 (34.88)
        4:52.90 (33.43)     5:24.61 (31.71)                                        
  3 Murphy, Danny J           12 WestConn-CT               NT    6:01.44    3  
                  31.79     1:06.31 (34.52)     1:41.79 (35.48)     2:18.20 (36.41)
        2:55.35 (37.15)     3:32.96 (37.61)     4:10.72 (37.76)     4:49.16 (38.44)
        5:26.06 (36.90)     6:01.44 (35.38)                                        
  4 Butcher, James            18 Fdu-Florham-NJ       6:01.77    6:14.50    2  
                  30.74     1:06.79 (36.05)     1:44.25 (37.46)     2:22.43 (38.18)
        3:01.30 (38.87)     3:39.70 (38.40)     4:18.86 (39.16)     4:58.08 (39.22)
        5:36.49 (38.41)     6:14.50 (38.01)                                        
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worden, Drew              18 WestConn-CT               NP     196.30    9  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rwabukamba, Albertine     22 WestConn-CT               NT    1:29.72    9  
                  41.65     1:29.72 (48.07)                                        
  2 Capellaro, Samantha R     19 WestConn-CT               NT    1:35.82    4  
                  43.42     1:35.82 (52.40)                                        
 -- Hess, Anna                18 Fdu-Florham-NJ            NT         DQ  
                  43.79          DQ (48.84)                                        
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, David G         18 WestConn-CT               NT    1:10.51    9  
                  32.91     1:10.51 (37.60)                                        
  2 Illick, Michael           20 Fdu-Florham-NJ       1:13.04    1:12.26    4  
                  34.38     1:12.26 (37.88)                                        
  3 Kunka, Christopher        18 Fdu-Florham-NJ       1:23.44    1:23.99    3  
                  38.63     1:23.99 (45.36)                                        
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    1:54.79   11  
     1) Sosnoski, Liv 21                2) Johnsky, Hope 18               
     3) Lacy, Maddy 17                  4) Henry, Molly E 17              
                  29.26       57.01 (27.75)     1:26.13 (29.12)     1:54.79 (28.66)
  2 Fairleigh Dickinson University-NJ  'A'            1:46.09    2:12.10    4  
     1) Noack, Lindsey 19               2) Ritto, Gianna 19               
     3) Hess, Anna 18                   4) McLaren, Munro 18              
                  41.44     1:09.47 (28.03)     1:41.30 (31.83)     2:12.10 (30.80)
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Western Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    1:47.59   11  
     1) Forsberg, Luke A 19             2) Edwards, Nicholas R 17         
     3) Murphy, Danny J 12              4) Linn, Jason 35                 
                  24.14       50.03 (25.89)     1:17.23 (27.20)     1:47.59 (30.36)
  2 Fairleigh Dickinson University-NJ  'A'            1:31.95    1:55.38    4  
     1) Muschiatti, Anthony 17          2) Kunka, Christopher 18          
     3) Melendez, Juan 19               4) Akoh, Victor 22                
                  25.28       53.30 (28.02)     1:25.50 (32.20)     1:55.38 (29.88)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Western Connecticut State Univ      113   2. Fairleigh Dickinson University       47
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Fairleigh Dickinson University      113   2. Western Connecticut State Univ       80